Header
Maksel Elektronik San. Tic. Ltd. Şti. Mehmet Akif Mh. Gül Cd. No:30 Kat:1 Sultanbeyli İstanbul
Tel: 0216 398 00 55
Maksel Elektronik algılama sistemleri konusunda araştırma geliştirme ve üretim faaliyetleri göstermek amacıyla 1995 yılında İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde kuruldu.
Ana üretim konusu metal arama cihazlarıdır.
Teknolojik birikimler ve pazar açısından yurt dışına bağımlılığı olan Türkiye piyasasındaki bu bağımlılığı ortadan kaldırmayı kendisine hedef edinen Maksel 96 senesinden bu yana azim ve gayretle çalışmaktadır.
Maksel, kar amaçlı, gösterişli ve profesyonel niteliklerden uzak yabancı kaynaklı metal dedektörlerine karşı tüm dedektör tutkunlarının yüzünü güldürecek profesyonel alternatifler üretmeyi her zaman hedef belirlemiştir.

Bu doğrultuda 1995 yılından bu yana PMD-6200 le başlayıp Orion MX-9005i ile zirveye ulaşan yaklaşık 25 farklı modele imzasını atmıştır. Çokça bilinen bazı modellerimiz şunlardır:

Atlantis Imperator
Atlantis Imperator II
Atlantis Imperator III
Atlantis Masdec Pro
Atlantis Discovery
Atlantis Plus
Atlantis 2001
Atlantis 3001
Atlantis MOLE
Treasure Hunter
Golden Hunter
Supersonc XM-4600
Supersonc XM-4600B
Supersonc XM-3600
Supersonc XM-3600B
Galaksi 2000
Galaksi 2000 ML
Orion MX-9005
Orion MX-9005i

Tüm modeller tamamen yerli mühendislik çalışmalarının ürünü olup Türk kullanıcısının istek ve beklentilerini karşılayacak doğrultuda üretilmiştir.

Çok değişken olan Anadolu'nun toprak yapısına yabancı dedektörlerin uyum sağlayamaması gerçeğinden hareketle her şart ve zeminde kullanıcıları memnun edecek toprak kalibrasyonuna bilhassa önem verilmiştir.

Tüm modellerinde değiştirilebilir pil kullanmak yerine uzun ömürlü şarj edilebilir akü sitemi kullanarak dedektör tutkunlarının en büyük sıkıntılarından birini ortadan kaldırmıştır. Bu konuda da, yerli üretim yapan diğer firmalara öncülük etmiştir.

Maksel her zaman dünya pazarını hedefleyen bir vizyona sahip olmuştur. Üretiminin önemli bir kısmını Avrupa ve Ortadoğu'ya ihraç etmiştir. İhracat halen artan bir şekilde devam etmektedir.

Maksel sizden aldığı destekle günümüz teknolojisine uygun AR-GE çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Klasik VLF sistemlerinin yanı sıra PULSE sistemleri konusunda da önemli yatırımları bulunmaktadır.

Maksel'in ürünleriyle hayal etmenin ötesine....
Şirket Profilimiz